Finsko a Bělorusko – CHL

Letecký zájezd na Hokejovou ligu mistrů do Finska a Běloruska

Typ zájezdu: Aktivní
Doprava: Letecky

Letecky na 4 dny - odlet z Krakowa, návrat do Ostravy

Letecký zájezd do Finska a Běloruska na CHL: Cestovní kancelář Marted ve spolupráci s HC Oceláři Třinec pořádá 4-denní letecký zájezd na dvě utkání Champions Hockey League. Nejprve zamíří naše cesta letadlem do finských Helsinek, kde se utkají naši Oceláři ve 100 km vzdáleném Lahti s domácími Pelicans. Po dvou dnech nás čeká přelet do Běloruska, kde bude hostit Oceláře domácí Junosť Minsk. Bude se jednat o netradiční zážitek, kdy do Finska i Běloruska poletíte přímo s hráči HC Oceláři Třinec.

1. den: 29.08.2019 - v 07.45 hodin sraz na velkém parkovišti před Werk Arenou a odjezd autobusem přes Český Těšín na letiště Krakow - Balice. V 10:25 hodin odbavení a ve 12.25 hodin odlet do Helsinek. Let bude trvat přibližně 2 hodiny a 15 minut (ve Finsku je +1 hodina oproti SEČ). Po příletu bude následovat transfer na hotel a ubytování. Po ubytování bude možnost krátké prohlídky podvečerních Helsinek a osobní volno, 1. nocleh.

2. den: 30.08.2019 - snídaně, v 09.00 hodin je pro zájemce připravena prohlídka hlavního města Finska - Helsinek s průvodcem. Přes park Esplanadi se dostaneme k známé soše Havis Amanda, která představuje nahou mořskou pannu, jež má symbolizovat zrození Helsinek z moře. Dále naše cesta povede na nábřeží do historické tržnice Kauppatori. Zde uvidíte mnoho stánků, které nabízejí ovoce, zeleninu, maso a čerstvé ryby, které si místní mohou zakoupit také přímo na rybářských člunech. Po prohlídce tržnice navštívíme jeden z mnoha městských ostrovů Katajanokka. Zde se rovněž nachází budova Uspenské katedrály - největší pravoslavný kostel západního světa. Zhlédneme také impozantní budovu helsinského hlavního nádraží s hodinovou věží, vystavěnou v romantickém stylu. Dále budeme pokračovat jízdou tramvají k unikátnímu modernímu kostelu vytesanému ve skále Temppeliaukio. Naší pozornosti neunikne ani Olympijský stadion, jenž byl původně postaven pro olympiádu v roce 1940, která se však nakonec kvůli rozpoutané druhé světové válce nekonala. Stadion tak hostil alespoň Letní olympijské hry v roce 1952. Následně se projdeme po nejdelší a nejrušnější ulici Mannerheimintie s budovou finského parlamentu či Národního muzea a nemineme ani malebný helsinský přístav. V cca 17.00 hodin bude odjezd do Lahti, kde v 19.00 hodin začne v Isku Areena utkání Champions Hockey League mezi domácími Lahti Pelicans a HC Oceláři Třinec. Po utkání bude následovat návrat do Helsinek na hotel, 2. nocleh.

3. den: 31.08.2019 - snídaně, uvolnění pokojů a v 10.30 hodin odjezd na letiště Vantaa. Odbavení a ve 13.00 hodin odlet z Helsinek do Minska, kde let trvá přibližně 1 hodinu a 30 minut. Po příletu do Minska (v Bělorusku je +1 hodina oproti SEČ) následuje transfer na hotel, ubytování. Po ubytování bude možnost prohlídky města s průvodcem. Běloruská dvoumilionová metropole, je klidným a přátelským městem s mnoha parky a zajímavou architekturou. Je to město dvou tváří – části po válce přestavěné ve „stalinistickém duchu“ s širokými bulváry a velkolepými budovami – Vítězné náměstí s přilehlým parkem Gorkého, náměstí Nezávislosti, Národní knihovna. Na druhou stranu zde nalezneme staré části města s barokními kostely – katedrála Panny Marie ze 17. stol. atd.. Pěší prohlídka centra města skončí v podvečerních hodinách, následuje osobní volno. Pro zájemce bude možnost zhlédnout podvečerní trénink našich Ocelářů. 3. nocleh.

4. den: 01.09.2019 - snídaně, osobní volno, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, kde si svá zavazadla uložíte do místnosti tomu určené. Od 12.30 hodin bude pro zájemce možnost další prohlídky města s průvodcem, případně volný program v Minsku, který můžete využít k procházkám ve městě a parcích, případně navštívit některou z malebných hospůdek či restaurací, které se ve velké míře v centru města nacházejí. V 16.30 hodin (místního času) sraz před halou Čyžojka Arena a v 17.00 hodin zhlédnutí zápasu Champions Hockey League mezi Junosť Minsk a HC Oceláři Třinec. Po utkání bude přistaven autobus, který nás zaveze do hotelu pro vyzvednutí věcí a poté bude následovat cesta na letiště v Minsku. Následuje odbavení a kolem 22.00 hodin odlet do Ostravy. Po 105 minutách letu je předpokládaný přílet do Ostravy v cca 22.45 hodin. Zde upozorňujeme, že hodina odletu z Minska bude přizpůsobena potřebám klubu HC Oceláři Třinec. Po příletu do Ostravy bude pro zájemce možnost transferu z letiště v Ostravě do Frýdku-Místku, Českého Těšína a Třince za poplatek 100 Kč.

V SOUČASNÉ CHVÍLI VYPRODÁNO. DALŠÍ MÍSTA V PŘÍPADĚ UVOLNĚNÝCH REZERVACÍ. V případě, že máte zájem o případnou uvolněnou rezervaci, prosíme kontaktujte nás na marted@marted.cz nebo telefonicky na 558 321 726.


Ceník
číslo zájezdu termín nocíosoba v pokoji 1/2
SB-19-9-85029.08.-01.09.313.990
PRODÁNO
Vysvětlivky
zde
UPOZORŇUJEME, ŽE TOHOTO ZÁJEZDU SE MOHOU ZÚČASTNIT POUZE KLIENTI S PLATNÝM CESTOVNÍM PASEM MINIMÁLNĚ 3 MĚSÍCE PO NÁVRATU.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Krakow - Helsinki, Helsinki - Minsk a Minsk - Ostrava, vždy s příručním zavazadlem do 5 kg a zavazadlem na odbavení max. 10 kg, 3 x ubytování v hotelu kategorie min. 3* ve dvoulůžkovém pokoji, 3 x snídaně, transfery letiště - hotel - letiště a Helsinki - Lahti - Helsinki, vstupenky na zápas Lahti Pelicans - HC Oceláři Třinec a HC Junosť Minsk - HC Oceláři Třinec, průvodce, letištní a bezpečnostní taxy, palivový poplatek. Zdarma transfer na trase Třinec - Český Těšín - letiště Krakow.
Konečná cena nezahrnuje:
vstupné do historických objektů, pamětihodností a na atrakce. Pro bezvízový styk do Běloruska je nutnost uzavřít pojištění do Běloruska s minimálním plněním do 10.000 EUR. Komplexní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a storna do Finska i Běloruska je možno zakoupit v naší CK za 150 Kč. Možnost zakoupení transferu na trase letiště Mošnov - Frýdek-Místek - Český Těšín - Třinec za 100 Kč.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*jednoduše vybavené objekty
**objekty s účelným vybavením
***objekty vyšší střední kategorie
****objekty s velmi dobrým standardem
*****luxusní hotely s nadstandardem
×