Poznávací zájezdy – Spojené Arabské Emiráty

Spojené Arabské Emiráty

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky

4 noci ve 3* hotelu v rámci okruhu, 3 noci v 5* hotelu v rámci pobytu

„POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD ZA POZNÁNÍM DUBAJE, ABU DHABÍ A POBYTEM V RAS AL KHAIMAH“

Poznávací zájezd na 8 dní/7 nocí – letecky z Katowic nebo Krakowa

1. den: odlet z Katowic nebo Krakowa do Dubaje, města zlata a kontrastů, arabských tradičních zvyků, dynamické moderní výstavby a unikátních projektů. Transfer na hotel, ubytování, 1. nocleh.

2. den: snídaně, odjezd na výlet, během kterého se seznámíte, jak se starou tradiční částí města, tak i s novou moderní částí. Okružní jízda začíná u dubajského zálivu Creek, který rozděluje Dubaj na dvě části, a kde se přeplavíte z jednoho břehu zálivu na břeh druhý vodním taxi Abra. Zastávka na tradičním trhu s kořením a látkami, možnost nákupu na neopomenutelném trhu se zlatem. Dále se projíždí turistickou oblastí Jumeirah s oblíbenou pláží Jumeirah Beach. Zastávka u jedné z nejhezčích mešit Emirátů Jumeriah Mosque a na pláži, odkud si prohlédnete jeden ze symbolů Dubaje – luxusní hotel Burj Al Arab (plachetnice, 7*). Následuje jeden z mega projektů Dubaje – palmový ostrov. Okružní jízda dále pokračuje po ulici Sheikh Zayed Road – mrakodrap vedle mrakodrapu. Okružní jízda je zakončená zastávkou v Dubai Mallu (největší nákupní centrum v Dubaji), které nadchne svým obrovským akváriem a překrásně zpívající a tančící fontánou pod nejvyšší věží světa Burj Khalifa (828 m). Možnost pozdního oběda (není v ceně) individuálně během zastávky v nákupním centru s širokou nabídkou restaurací. Návrat na hotel kolem 19.00 hodiny, 2. nocleh.

3. den: snídaně, dopoledne volný den v Dubaji, v odpoledních hodinách odjezd na safari v poušti, tzv. Jeep Safari Desert. Přistavenými terénními vozy vyjedete za hranice města do pouště, kde budete sjíždět písečné duny a během krátkých zastávek budete mít možnost do západu slunce fotografovat nekonečnou poušť rozprostírající se kolem vás. Po setmění vás bude čekat příjemně strávený večer v beduínském kempu pod otevřeným nebem, kde můžete ochutnat vodní dýmku, nechat si namalovat ornament henou na kůži, vyzkoušet si tradiční oblečení, svézt se na velboudovi, nebo se připojit tancem k vystoupení bříšní tanečnice. Večeři formou švédských stolů si můžete vychutnat při sezení na arabských polštářích kolem tradičních nízkých stolků. Návrat na hotel kolem 22.00 hodiny, 3. nocleh.

4. den: snídaně, kolem 10.00 hodiny odjezd do Abu Dhabi – hlavního městem SAE. Pro svou výstavbu mrakodrapů, úhlednost a záplavu zeleně bývá často nazýváno „Emirátským Chicagem či Los Angeles“. Abu Dhabi je největším městem ze všech sedmi emirátů a bylo prvním městem Emirátů, ve kterém byla objevena ropa. Zhruba během dvouhodinové cesty (z Dubaje) budete sledovat poušť kolem vás. Možná i uvidíte se volně procházejícího velblouda po nekonečné poušti. Prohlídka Abu Dhabi zahrnuje kromě města samotného i působivé nábřeží, nazývané Corniche, poloostrov Breakwater s historickou vesničkou Heritage Village, dominantu města – masivní a unikátní luxusní hotel Emirates Palace 7* (foto zastávka) a návštěvu největší mešity v SAE – Sheikh Zayed Mosque. Cestou z Abu Dhabi zastavíme na oběd a podíváte se na ostrov Yas Island, kde se nachází dráha Formule 1 a zábavný park Ferrari World (vstup na závodiště a do zábavního parku není z časových důvodů zahrnut v okružní jízdě). Návrat na hotel kolem 18.00 hodin, 4. nocleh.

5. den: snídaně, v poledních hodinách uvolnění pokoje a odjezd do pětihvězdičkového hotelu Double Tree by Hilton Resort & Spa, ubytování, volný den, možnost lenošení na pláži a koupání v moři (lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma), večeře, 5. nocleh.

6. den: snídaně, volný program, možnost lenošení na pláží a koupání v moři, případně možnost zakoupení fakultativního výletu, večeře, 6. nocleh.

7. den: snídaně, volný program, možnost lenošení na pláží a koupání v moři, případně možnost zakoupení fakultativního výletu, večeře, 7. nocleh.

8. den: snídaně, transfer na letiště v Dubaji a odlet do Katowic nebo Krakowa.

Transfer: Možnost zajištění transferů na trase Ostrava - letiště Katowice nebo Krakow a zpět cena 600 Kč/osoba tam i zpět.


Ceník
číslo zájezdu termín nocíL v 1/2
Vysvětlivky
zde
Platnost cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Katowice nebo Krakow-Dubaj-Katowice nebo Krakow, 4× ubytování se snídaní v hotelu kategorie 3*, okružní jízdy v Dubaji, Abu Dhabi a Jeep Safari dle programu, 1× večeře a 1× oběd v rámci výletů, 3 x ubytování v hotelu kategorie 5* s polopenzí, česky nebo slovensky hovořící delegát/průvodce, transfery, letištní taxu a služby, bezpečnostní taxu a palivový poplatek.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 490 Kč, fakultativní výlety. Městská hotelová taxa splatná na recepci hotelu 2,75 USD/pokoj/noc ve 3* hotelu a 5,5 USD/pokoj/noc v 5* hotelu. Možnost zajištění transferů na trase Ostrava - letiště Katowice nebo Krakow a zpět cena 600 Kč/osoba v obou směrech.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*velice jednoduše vybavené objekty
**jednoduše vybavené objekty s účelným vybavením
***objekty střední kategorie se standardním vybavením
****objekty vyšší kategorie s velmi dobrým standardem
*****luxusní objekty s nadstandardem
×