Poznávací zájezdy – Itálie

Okruh Sardinií s krátkou návštěvou Korsiky

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky

Alghero - Castelsardo - Santa di Gallura - Bonifacio - Olbia - San Teodoro - Gesturi - Barumini - Cagliari - Oristano - Bosa

1.den: transfer z Ostravy na letiště v Katowicích a odlet do Alghera, transfer z letiště na hotel, ubytování, 1. nocleh.

2.den: snídaně, prohlídka Alghera – starobylého katalánského města s velkým množstvím památek, nazývaného „Malá Barcelona“. Nejznámější památkami jsou kostel San Francesco, katedrála Santa Maria aj. Nebude chybět ani procházka po zdejší známé promenádě s mnoha restauracemi a obchody. V podvečer volný program, 2. nocleh.

3.den: snídaně, cestou do historického městečka Castelsardo se zastavíme u jedněch z nejpěknějších pláží na Sardinii – Stintino. Poté následuje prohlídka malebného městečka Castelsardo a odjezd do přístavního města Santa Terresa di Gallura s krásným výhledem na Korsiku, 3. nocleh.

4.den: snídaně, odjezd lodí na Korsiku do malebného korsického přístavu na jeho jižním cípu – Bonifacio. Patří mezi skvosty ostrova a pro své útesy bývá nazýváno „korsickým Gibraltarem“. Prohlídka starého historického centra města obehnaného hradbami, kde shlédnete vysoké domy s tlustými zdmi a úzkými uličkami. Za zmínku stojí i vytesané schodiště do skály nazývané schody krále Aragonského, které jsou dodnes přístupné. Odpoledne odjezd lodí zpět na Sardinii a odjezd do Olbie, ubytování, 4. nocleh.

5.den: snídaně, prohlídka města Olbia s jeho přístavem, odjezd k plážím La Cinta u San Teodora – zde bude možnost koupání a lenošení na pěkných bílých písečných plážích. Odjezd na ubytování v San Teodoro, ubytování a prohlídka večerního městečka San Teodoro, 5. nocleh.

6.den: snídaně, odjezd do nedotčené oblasti Gesturi, která je jednou z posledních oblastí s volně pobíhajícími divokými koňmi v Evropě. Dále naše cesta zamíří do vesničky Barumini, v jejíž blízkosti se nachází nejvýznamnější prehistorické sídlo Su Nuraxi, kde naleznete nuragy – masivní věžovité stavby z dob bronzové a železné, které jsou významnou ostrovní kulturou a naleznete je pouze na Sardinii. Odjezd do Cagliari, ubytování, 6. nocleh.

7.den: snídaně, prohlídka Cagliari – správního střediska Sardinie s řadou historických památek, např. amfiteátr z římské doby, královská zbrojnice, středověké hradby, renesanční kostel S. Agostino a další. Odpoledne volno, které můžete využít k nákupům, případně k příjemnému posezení ve zdejších pizzeriích nebo kavárnách. 7. nocleh.

8.den: snídaně, odjezd do města Oristano, založeného 1070 n.l. obyvateli antického města Tharros. Exotickou atmosféru města tvoří palmy, kupole chrámů, starobylé paláce, často postavené z kamenů původního antického města Tharos. Poté směrem na letiště navštívíme přístavní středověké městečko Bosa na březích řeky Temu. Zde se nachází hrad Castellodi Serravalle (z roku 1112 n.l.). Po krátké procházce tímto městečkem odjezd na letiště v Algheru. Odbavení a odlet do Katowic. Po příletu do Katowic následuje transfer do Ostravy.


Ceník
číslo zájezdu termín nocíL v 1/2
OS-19-9-47015.06.-22.06.722.990
PRODÁNO
Vysvětlivky
zde
Konečná cena zahrnuje:
leteckou přepravu Katowice - Alghero - Katowice s příručním zavazadlem do 10 kg, transfer Ostrava-Katowice-Ostrava, 7× ubytování se snídaní na okruhu, bus s klimatizací na okruhu, trajekt na Korsiku a zpět, průvodce, letištní taxu a služby, bezpečnostní taxy a palivové poplatky.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně storna zájezdu, vstupy do památek, objektů a na atrakce. Možnost dokoupení zavazadla k odbavení za 20 kg za 1.300 Kč oba směry.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*jednoduše vybavené objekty
**objekty s účelným vybavením
***objekty vyšší střední kategorie
****objekty s velmi dobrým standardem
*****luxusní hotely s nadstandardem
×