Champions Hockey League – HC Davos – HC Oceláři Třinec

Letecký zájezd na Hokejovou ligu mistrů do Švýcarska

Typ zájezdu: Aktivní
Doprava: Letecky

Letecky z Ostravy na 3 dny

Letecký zájezd do Švýcarska na CHL: Cestovní kancelář Marted ve spolupráci s HC Oceláři Třinec pořádá třídenní letecký zájezd na utkání Champions Hockey League do Švýcarska, kde se utkají naši Oceláři v Davosu s domácím týmem HC Davos. Bude se jednat o netradiční zážitek, kdy do Švýcarska poletíte přímo s hráči HC Oceláři Třinec.

1. den: 03.10.2022 - v 08.15 hodin sraz na letišti Ostrava - Mošnov, odbavení a ve 10.15 hodin odlet do Curychu. Let bude trvat přibližně 1 hodinu a 45 minut. Po příletu do Curychu bude následovat transfer na ubytování mimo centrum Curychu. Po ubytování v cca 15.00 hodin bude odjezd autobusem do centra na prohlídku města s průvodcem. Curych (německy Zürich) je největší město Švýcarska a hlavní město stejnojmenného kantonu. Leží v předhůří Alp u severního konce Curyšského jezera, na obou březích řeky Limmat, která zde z jezera vytéká. Je obklopeno lesnatými kopci, nejvyšší z nich Uetliberg dosahuje výšky 869 m n. m. Curych je bankovní středisko světového významu a jedno z nejbohatších měst na světě. Je to dopravní uzel celoevropského významu v letecké, železniční i dálniční dopravě. Patří k hospodářským a kulturním centrům země a podle různých průzkumů mezi nejdražší města, ale také s nejvyšší kvalitou života na světě. Řeka Limmat protéká starým centrem a dělí je na dvě části. Jsou zde pozůstatky bývalého opevnění a vodní příkop Schanzengraben. Na západním okraji centra teče řeka Sihl. Na pravém břehu Limmatu leží Niederdorf, živější část města s mnoha restauracemi, kiny a hudebními kluby. Živá je také 4. čtvrť kolem Langstrasse, s různými národnostmi a jejich kulturami, včetně bujarého nočního života. Altstadt (Staré město) s cechovními domy leží po obou stranách Limmatu. Na návrší Lindenhof je nejstarší doloženě osídlení nad Limmatem, od 18. století s parkovou úpravou na zbytcích románského hradu s památníkem, připomínajícím obranu Curychu ženami. Západně od Lindenhofu probíhá luxusní Bahnhofstrasse, sídlo bank a obchodní třída, vedoucí od hlavního nádraží k jezeru.Po prohlídce města, individuální volno a v cca 21.30 hodin odjezd autobusem zpět na hotel, 1. nocleh.

2. den: 04.10.2022 – snídaně, v 10.00 hodin odjezd do Vaduzu - malinkého hlavního města Lichtenštejnského knížectví, ležícího na řece Rýn pod vrcholky Alp, které má přibližně 5 000 obyvatel. Nejznámější pamětihodností je Schloss Vaduz – knížecí zámek stojí na zalesněném kopci nad městem, který uvidíme zvenčí, neboť zámek se otvírá veřejnosti pouze jednou, a to 15. srpna. Dále si prohlédneme Städtle - pěší zóna v centru města s mnoha kavárnami a obchůdky se suvenýry, ulici Mitteldorf – starší část města s původními domky. Nachází se zde rovněž Lichtenštejnské zemské muzeum – mapuje historii knížectví a nabízí i archeologické nálezy, dále Umělecké muzeum (Kunstmuseum) – nabízí obrazy a sochy pocházející především ze soukromých sbírek knížat a Poštovní muzeum – umožňuje zhlédnout všechny lichtenštejnské poštovní známky vydané od roku 1912. Země na nich vydělala spoustu peněz, po příchodu elektronické pošty ale nastal úpadek. Kolem 13.30 hodin odjezd do lázeňského městečka Davos, které je se 13 tisíci stálými obyvateli ve švýcarském kantonu Graubünden je se svou výškou 1 560 metrů nad mořem, nejvýše položeným městem v Evropě. Skládá se ze dvou městských částí Davos Dorf a Davos Platz. Projdeme se centrem města, individuální volno a v 19:45 hodin shlédnutí utkání mezi domácími HC Davos a našimi HC Oceláři Třinec v legendární Vaillant Areně. Po utkání následuje transfer zpět do Curychu na hotel, 2. nocleh.

3. den: 05.10.2022 – snídaně, v 11:00 hodin odjezd na letiště v Curychu, odbavení a v 13.30 hodin odlet do Ostravy. Předpokládaný přílet do Ostravy je plánován v 15:10 hodin.

Hotel NOVOTEL****

Kapacita navýšena, posledních 6 míst v prodeji.


Ceník
číslo zájezdu termín nocí1. a 2. osoba na pokoji3. osoba na pokoji
SW-22-5-84603.10.-05.10.213.85012.450
Vysvětlivky
zde
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Ostrava - Curych - Ostrava, 2x ubytování se snídaní v hotelu Novotel 4*, transfery letiště-hotel-letiště, přepravu busem po trase Curych - Vaduz - Davos - Curych, 1x vstupenka na utkání HC Davos - HC Oceláři Třinec, průvodce, letištní a bezpečnostní taxy, palivové poplatky, odbavené zavazadlo do max. 15 kg.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně pojištění storna a COVID-19 za 190 Kč/osoba/pobyt, vstupné do pamětihodností a na atrakce.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*velice jednoduše vybavené objekty
**jednoduše vybavené objekty s účelným vybavením
***objekty střední kategorie se standardním vybavením
****objekty vyšší kategorie s velmi dobrým standardem
*****luxusní objekty s nadstandardem
×