Poznávací zájezdy – Mexiko, Guatemala a Belize

Mexiko-Guatemala-Belize

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky

Riviera Maya - Bacalar - Chicanná - Palenque - Chiapas - Flores - Petén Itzá - Lacanha - Yaxha - Tikal - Belize - Caye Caulker

16 denní pobytově-poznávací zájezd

Na úvod: Připravili jsme pro Vás zájezd jednak s odpočinkem na krásných plážích Mayské riviéry a pro trasu okruhu jsme pro vás vybrali „perly“ tzv. „klasického období“ (mezi 2. až 9. st. n.l.), kdy Mayové dosáhli vrcholu své civilizace v astrologii, matematice a postavili nejkrásnější stavby. Navštívíme mayské chrámy skryté v džungli Chiapasu a Guatemaly. Budete obdivovat slavné a říká se, že i nejkrásnější mayské království v Palenque, poplujete lodí po řece Usumacinta až do starobylého Yaxchilánu, vystoupáte na nejvyšší mayské pyramidy v guatemalském Tikalu a budete sledovat západ slunce nad jezerem z vrcholu pyramidy v Yaxha. Vysvětlíme vám, jak funguje posvátný mayský kalendář̌, k čemu ho Mayové používali, dozvíte se mnohé o mayské kosmologii i astrologii, mimo jiné proč mají slavné pyramidy devět stupňů̊ a proč je číslo 13 pro Maye tak šťastné. Po cestě uvidíte opice, krokodýly, tukany i papoušky, nosály....V Belize na korálovém ostrůvku se vrátíte v čase zpět do roku 1970 a pořádně si vyčistíte hlavu a pro milovníky potápění jsou tu nejzachovalejší korálové útesy a proslulá Blue hole !!! Zájezd je určen především zájemcům, kteří upřednostňují individuální turistiku poskytující bohaté a nevšední zážitky a autentickou atmosféru navštívených míst před „komerčně̌“ prováděnou masovou turistikou, proto je velikost skupinky max. 8-10 osob. Po náročném denním programu je zajištěno ubytování v kvalitních 3* hotelích se snídaní. Po celou dobu budete v rukou zkušeného českého nebo slovenského průvodce, který je odborníkem na mayskou kulturu a tuto oblast velmi dobře zná a žije v Mexiku.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: odlet z Katowic, Vídně nebo Prahy do Cancunu (let s přestupem), transfer na hotel Grand Riviera Princes 5*, ubytování, večeře, 1. nocleh

2. den: volný den s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 2. nocleh.

3. den: volný den s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 3. nocleh.

4. den: snídaně a odjezd z hotelu k jezeru Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi barev“, kde bude možnost koupání, možnost výletu lodí po jezeře (poplatek cca 14 EUR). Cestou směrem do Chicanná, bude zastávka na oběd, v podvečer ubytování v ecoresortu v džungli, 4. nocleh.

5. den: po snídani návštěva Chicanná - zde budete obdivovat krásné paláce tohoto kdysi mocného království nebo nedalekého Balamků, kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, transfer do Palenque a prohlídka tohoto království v případě časových možností návštěva vodopádů Misolha, kde natáčel Arnold Schwarzenegger svůj kultovní film „Predátor“, ubytování, 5. nocleh.

6. den: brzy ráno se vydáme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci a poté příjezd do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým zážitkem. Naším průvodcem bude Victor, místní Maya z kmene Lacandonců, kteří žijí v dokonalé symbióze s přírodou, večeře a 6. nocleh v rezervaci Lacanha v cabanas (jednoduché bydlení). Lacanha je součást „La Reserva de la Biosféra Maya“ která je největším zachovalým deštným pralesem severně od Amazonie s rozlohou 2,1 mil ha.

7. den: snídaně a odjezd z rezervace směrem k řece Usumacintě do Frontera Corozal, následuje plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta zpět přestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek s výhledem na západ slunce nad jezerem, 7. nocleh.

8. den: snídaně v hotelu, celý den volný program, odpočinek po cestě, koupání, možnost projížďky po jezeře, pro zájemce možnost fakultativního polodenního výletu do Yaxha (není v ceně zájezdu): “El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo”, zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů, výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete sledovat z vrcholu pyramidy s názvem „El Templo de las Manos Rojas“ vysoké téměř 40 metrů. Odjezd z Flores do Yaxha v cca 14:00 návrat kolem 19:30, 8. nocleh ve Flores.

9. den: snídaně v hotelu, odjezd z Flores a návštěva „Parque Nacional Tikal“, jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu “Velkého jaguára” a “Chrámu masek”, jakož i nejvyššího mayského chrámu v celé Mesoamerice , jímž je “Templo IV” s výškou téměř 70 m, opice a tukani v korunách stromů vytváří nezapomenutelnou atmosféru, odpoledne odjezd zpět do Isla Flores, večer volno, 9. nocleh.

10. den: odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize City po obědě, transfer lodí na ostrov Caye Caulker. Tento ostrůvek není moc velký za hodinu a půl ho obejdete a budete okouzleni jeho zvláštní atmosférou: dýchne na vás reggae styl, ospalá atmosféra, nikam nespěchající, usměvaví „rastamani“ a lokální stylové hospůdky a bary. Po ostrově jezdí pouze golfové vozíky a jsou tu jen písečně cesty. Ubytování v hotelu Seaside Cabaňas na břehu moře, 10. nocleh.

11. den: snídaně, celodenní volný program na ostrově Caya Caulker, odpočinek, koupání v moři, prohlídka ostrova, možnost fakultativních výletů: celodenní výlet do proslulé Blue Hole nebo potápění či šnorchlování na zdejších pestrobarevných korálových útesech, 11. nocleh.

12. den: po snídani brzy ráno odjezd lodí z ostrova a přes Belize City transfer vanem na hranice s Mexikem. Příjezd do mexického Chetumalu po obědě. Přestup na mexický van a poté přejezd přes Tulum do hotelu Barcelo Maya Grand (Beach/Colonial/Caribe/Tropical) 5*, ubytování, pobyt na 3 noci s programem All inclusive, 12. nocleh.

13. den: volný den s programem All inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 13. nocleh.

14. den: volný den s programem All inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 14. nocleh.

15. den: snídaně, uvolnění pokojů, odjezd na letiště v Cancunu, odbavení a odlet letem s přestupem do Prahy, Katowic anebo Vídně.

16. den: přílet do Katowic, Prahy nebo Vídně (let s přestupem).

Akční nabídka při objednání do 31.1.2023.


Ceník
číslo zájezdu termín nocíL
MG-23-9-71916.03.-31.03.1489.990
Vysvětlivky
zde
Nabídka fakultativních výletů - Paradise Island (cca 139 USD), Isla Holbox (cca 109 USD), Tulum-želvy-cenoty (cca 89 USD), Rio Lagartos (cca 139 USD), Temazcal (cca 89 USD), Mořské želvy a cenoty (cca 99 USD), pyramidy v Chichen Itzá (cca 139 USD), Tulum a Cobá (129 USD).
.

Platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Katowice (Vídeň/Praha) - Cancun a zpět, 3x ubytování s all inclusive v hotelu Grand Riviera Princess 5*, 8x ubytování na okruhu se snídaní v hotelích 3 a 4*, klimatizované minibusy na okruhu v Mexiku, Guatemale a Belize (na hranicích přestupy), 3x ubytování s all inclusive v hotelu Barcelo Maya Grand 5*, vstupné do všech archeologických nalezišť během programu, lodní lístek Belize City - Caye Caulker - Belize City, česky nebo slovensky hovořícího průvodce během okruhu, transfery letiště-hotel-letiště, letištní taxy a palivové poplatky.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně pojištění storna a COVID-19 za 1990 Kč, spropitné řidiči/průvodci.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*velice jednoduše vybavené objekty
**jednoduše vybavené objekty s účelným vybavením
***objekty střední kategorie se standardním vybavením
****objekty vyšší kategorie s velmi dobrým standardem
*****luxusní objekty s nadstandardem
×