Poznávací zájezdy – Rusko

Metropole Ruska

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky
Sleva 4 % při objednání zájezdu
do 31. 3.

MOSKVA – PETROHRAD

7 denní poznávací letecký zájezd

1.den: odlet z Prahy do Moskvy, přílet na letiště Šeremetěvo, transfer na hotel, ubytování, 1. nocleh.

2.den: snídaně, prohlídka města Moskvy + Treťjakovské galerie. Během prohlídky města uvidíte Novoděvíčí klášter (vnější prohlídka), ulice Tverskaya, Puškinovo náměstí, Bolshoy Theatre s divadelním náměstím, nábřeží řeky Moskvy, Sparrow Hills (dříve nazývané Leninské hory, odkud je pěkný panoramatický výhled na město), Moskevská univerzita. Během prohlídky navštívíte Katedrálu Ježíše Krista Spasitele. Prohlídka Treťjakovské galerie, jedné ze světově proslulých uměleckých galerií. Odjezd na ubytování, 2. nocleh.

3.den: snídaně, návštěva metra, kde uvidíte krásné historické stanice moskevského metra. Poté bude následovat prohlídka Kremlu (návštěva jedné z jeho katedrál), Rudé náměstí (s Chrámem Vasilije Blaženého - pouze vnější pohled, Leninovo mauzoleum - pouze vnější pohled, GUM, Kazanská katedrála apod.). Dále následuje prohlídka Arbatu, starobylé pěší zóny Moskvy - historické a umělecké místo, kde můžete sledovat různé herce a hudebníky z ulice, koupit si suvenýry a prohlédnout si některé historické budovy, které jsou zachovány mezi různými butiky, restauracemi a kavárnami. Odjezd na ubytování 3. nocleh.

4.den: snídaně, transfer na nádraží a odjezd Expresním vlakem SAPSAN do Petrohradu. Příjezd do Petrohradu , následuje odjezd na ubytování, 4. nocleh.

5.den: snídaně, prohlídka města Petrohradu + prohlídka Ermitáže. Během prohlídky města uvidíte Něvský Prospekt, řeku Něva a kanály města, Katedrála Panny Marie Kazaň, obdivující sídla 18. a 19. století. Ukážeme vám spoustu slavných a historických míst, jako je St. Basil's Point, Křižník Aurora, Zimní palác, katedrála sv. Izáka, kostel Spasitele Na prolité krvi, Pevnost a Katedrála Petra a Pavla (zde je prohlídka spojená s návštěvou katedrály) a některé další. Prohlídka s průvodcem v Ermitáži, kde uvidíte nádherný interiér Zimního paláce a jedna z nejlepších a největších sbírek uměleckých děl a starožitností na světě. Transfer do hotelu, 5. nocleh.

6.den: snídaně, prohlídka Pavlovsku & Peterhof. Nabízíme Vám prohlídku Pavlovsku, která má jeden z největších krajinných parků v Evropě (s rozlohou cca 600 hektarů). Zde se nachází majestátní letní sídlo císaře Pavla I. Palác se pyšní svým nádherným designem a příjemnou atmosférou královských bytů a obytných místností (návštěva Paláce Pavla I.). Zde si můžete prohlédnout sbírku děl ruských malířů a kreseb, stejně jako krásné interiéry z konce 18. a počátku 19.století. Prohlídka fascinujícího letního sídla Petra I. - Peterhof (Petrodvorec), které se nachází na malebném břehu Finského zálivu - je nezapomenutelnou cestou do "ruských Versailles" XVIII. století. Uvidíte Grand Palace (zvenku), tři krásné kaskády, 173 fontán. Peterhofský park má jedinečný systém potrubí, který umožňuje všem vodotryskům pracovat po celý den. Transfer do hotelu, 6. nocleh.

7.den: snídaně, transfer na letiště Pulkovo v Petrohradě, odbavení a odlet do Prahy


Ceník po slevě
číslo zájezdu termín nocíL v 1/2Ceny po slevě.
Platí do 31. 3. 2020
MP-20-9-47220.06.-26.06.628.282
Vysvětlivky
zde
Platnost cestovní pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Praha - Moskva, Petrohrad - Praha, místní průvodce v CZ/SK jazyce, 3 x ubytování v Moskvě v hotelu 3* se snídaní, 3 x ubytování v Petrohradu v hotelu 3* se snídaní, jízdenka 2. třídy na vysokorychlostní vlak SAPSAN (z Moskvy do Petrohradu), letištní taxu a služby, bezpečnostní taxu, palivový poplatek.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 490 Kč, vstupné do muzeí v Moskvě: Kreml (území a jedné z jeho katedrál), vstupné do Treťjakovské galerie, vstupné do metra v Moskvě, vstupné do muzeí v Petrohradě: Ermitáž, Petropavlovská pevnost, Pavlovsk (park & palác), Peterhof (park s fontánami). Vstupné celkem (2.300 Kč) nelze zajistit na místě, je nutné je rezervovat nejpozději do 20.3.2020. Vízum do Ruska (cca 2.390 Kč).

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*jednoduše vybavené objekty
**objekty s účelným vybavením
***objekty vyšší střední kategorie
****objekty s velmi dobrým standardem
*****luxusní hotely s nadstandardem
×