Postup pro vybírání nadváhy a dalších poplatků na letech SmartWings

platnost od 1.11.2018

Společnost SmartWings reaguje na požadavky svých cestujících a od zimní sezóny 2018/9 ruší váhový koncept 15 kg zapsaného zavazadla. S účinností od 1.11.2018 společnost SmartWings přechází na koncept kusový o váze 23 kg u zapsaného zavazadla + 8 kg u kabinového zavazadla. S tímto konceptem již nebude možné váhy zavazadel sčítat, limit jednoho zapsaného zavazadla bude 23 kg. Věříme, že toto zvýšení standardu služeb cestující uvítají a ocení. Jednotná zavazadlová politika pro cestující smluvních CK: - Povolená váha zapsaného zavazadla 23 kg / 1 kus + 8 kg kabinové zavazadlo. - Nelze „poolovat“ (nelze sčítat váhu zavazadel v rámci rodiny/rezervace), bude povolen jeden kus zavazadla 23 kg na osobu. - Lze si připlatit zavazadlo do 32 kg a nebo připlatit další zavazadlo do 23 kg navíc (jedná se o běžný standard leteckých dopravců). - Stále platí, že jedno zavazadlo nemůže být těžší než 32 kg z důvodu manipulace na letištích. Slunečníky již nelze přepravit zdarma (lze pouze jako dokoupené zavazadlo), nelze přepravit ani připevněné k zavazadlům.

Cestující si může předem objednat a připlatit v CK: 
1) Nadváha nad 23 kg (max. do 32 kg) = 810 CZK / 30 EUR
2) Každé další zavazadlo do 23 kg = 810 / 30 EUR

Platba na letišti před odletem:
1) Nadváha nad 23 kg (max. do 32 kg) - platba při odbavení 945 CZK / 35 EUR
2) Každé další zavazadlo do 23 kg - platba při odbavení 945 CZK / 35 EUR .

Tento dokument obsahuje pouze stručný výtah nejdůležitějších bodů a změn z nových přepravních podmínek. Kompletní znění přepravních podmínek bude k dispozici na webových stránkách www.travelservice.aero.


Pravidla pro zapsaná zavazadla:
Váhový limit pro zavazadlo je u letů od 1.11.2018 stanoven na 23 kg pro třídu economy (Y, M). Každý cestující může mít pouze 1 zapsané zavazadlo a i když vice cestujících letí prokazatelně jako skupina (rodina, partneři) nelze nově jejich zavazadla sdružovat. 
Maximální váha jednoho kusu zavazadla nesmí v žádném případě překročit 32 kg a zapsané zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Děti do 2 let (INF) nemají nárok na bezplatnou přepravu zavazadel. Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození. Bezplatně se přepravují asistenční psi, doprovází-li nevidomé, hluché, či jinak postižené osoby.

Pravidla pro příruční zavazadla:
Váha příručního zavazadla může být max. 8 kg a rozměry – délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 115 cm). Každý cestující může mít pouze 1 příruční zavazadlo. Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:

 • dámská kabelka,
 • kabát, šál nebo přikrývka,
 • deštník nebo vycházková hůl,
 • malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
 • malý přenosný počítač,
 • četba na dobu letu,
 • jídlo pro dítě na dobu letu,
 • berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla),
 • sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících.


Pozn.: povolená hmotnost a rozměry příručního zavazadla, jakož i počet zavazadel bude důsledně kontrolován. Příruční zavazadlo bude nutné předložit na odbavovací přepážce ke kontrole a bude označeno visačkou „APPROVED CABIN BAGGAGE“. Neoznačená příruční zavazadla (s výjimkou výše uvedených předmětů pro osobní užití a tašek s prodejem DUTY FREE, zakoupeným v tranzitním prostoru) nebudou při nástupu do letadla akceptována a budou odbavena jako zapsaná s příslušným poplatkem.


Seating - rezervace míst v letadle:

1) Premium seats:  590 CZK 
(První až čtvrtá řady a exitové řady. Sedačky u nouzových východů (exitů) mohou být obsazeny pouze osobami fyzicky přiměřeně zdatnými (tyto sedačky nesmí být obsazovány dětmi do 12 let, osobami starými či fyzicky slabými, gravidními ženami, osobami tělesně nebo mentálně postiženými). V případě, že si zakoupíte tato místa a cestující nebudou splňovat podmínky pro přepravu na místech u nozových východů, mohou být personálem usazeni na jiná místa. V tomto případě nárok na reklamaci nevzniká.  

2) Standard seats: 340 CZK
(Ostatní sedadla mimo premium seats)

Zakoupená místa v letadle jsou nerefundovatelná a na některých letech, např. na trase Brno-Ostrava-Kavala (a zpět) nelze z technických důvodů zakoupit seating.

 

Další jednosměrné poplatky:

Nadrozměrné zavazadlo:                    

(jeden rozměr větší než 150 cm, avšak součet všech tří stran nesmí převyšovat 250 cm a žádný z rozměrů nesmí být větší než 300 cm)

 • EUR 50/ USD 63 / CZK 1350 – bude-li zaplaceno při  zakoupení zájezdu nebo letenky
 • EUR 60/ USD 75 / CZK 1620 – bude-li zaplaceno při odbavení na letišti

Pozn.: Přeprava nadrozměrného zavazadla vyžaduje předchozí souhlas dopravce min. 48 hod. před odletem.

Přeprava živých zvířat:             
(pouze pes nebo kočka o hmotnosti (včetně schrány) max. 5 kg - max. rozměry schrány 55x35x35cm)

 • EUR 50/ USD 63 / CZK 1350 – bude-li zaplaceno při  zakoupení zájezdu nebo letenky
 • EUR 60/ USD 75 / CZK 1620 – bude-li zaplaceno při odbavení na letišti

Pozn.: Přeprava živých zvířat vyžaduje předchozí souhlas dopravce.

Sportovní vybavení:                             
(kolo, lyže, snowboard, potápěčská výzbroj, padák, golfový bag, surfovaní prkno, kiteboard, rybářské pruty apod.)

 • EUR 50/ USD 63 / CZK 1350 – bude-li zaplaceno při  zakoupení zájezdu nebo letenky
 • EUR 60/ USD 75 / CZK 1620 – bude-li zaplaceno při odbavení na letišti

Pozn.: Sportovní vybavení musí být nahlášeno dopravci min. 24 hod. před odletem, musí být zabaleno samostatně a musí být rozpoznatelné jako takové u odbavovací přepážky.

Asistence na letišti při odbavení:               

 • EUR 50/ USD 63 / CZK 1350 – bude-li zaplaceno při  zakoupení zájezdu nebo letenky
 • EUR 60/ USD 75 / CZK 1620 – bude-li zaplaceno při odbavení na letišti

Pozn.: Přeprava nedoprovázeného dítěte a asistenční služba je možná pouze po předchozím oznámení takové přepravy dopravci a to nejpozději 48 hod. před odletem.

Střelné zbraně a munice (za každou střelnou zbraň vč. 200 nábojů):

 • EUR 50/ USD 63 / CZK 1350 – bude-li zaplaceno při  zakoupení zájezdu nebo letenky
 • EUR 60/ USD 75 / CZK 1620 – bude-li zaplaceno při odbavení na letišti

Pozn.: Přeprava střelné zbraně a munice vyžaduje předchozí souhlas dopravce.

Kyslík na palubě pro lékařské účely:

 • EUR 100/ USD 125 / CZK 2700 – objem 112 l (průtok 2 l/min.  – dodávka O2 na cca 1:00 hod., 4 l/min. – na cca 0:30 hod.)
 • EUR 200/ USD 250 / CZK 5400 – objem 312 l (průtok 2 l/min.  – dodávka O2 na cca 2:40 hod., 4 l/min. – na cca 1:18 hod.)

Pozn.: Předchozí souhlas a objednávka u dopravce je vyžadována.

Obecné informace:

 1. Cestující si u CK nahlásí dopředu nadváhu a uhradí ji v CK. Za toto nahlášení dopředu se platí nižší sazba za nadváhu.
 2. Cestující nadváhu nenahlásí dopředu a na letišti bude hradit vyšší sazbu, přímo na check-inu. Pracovník check-inu bude mít připravené předtištěné doklady, které dá cestujícímu jako potvrzení, že nadváha byla uhrazena.
 3. Pakliže cestující nahlásí nadváhu dopředu v CK, ale bude to chtít hradit až na letišti, bude mu účtována vyšší sazba. Rezervace nadváhy za nižší sazbu je možná pouze v případě, že cestující uhradí platbu v CK, viz bod 1.
 4. Nadváhy zakoupené předem v CK jsou nerefundovatelné, nepřenosné a platné pouze na zakoupený let.
 5. Poplatky za nadváhu jsou fixně stanoveny na celou sezónu 2019 a vycházejí z pevného kurzu.
×