Upozornění pro občany - pasová povinnost

Plánujete letní dovolenou v zahraničí a nemáte platný cestovní pas?

Požádejte o vydání nového cestovního pasu a nenechávejte podání žádosti až do doby před letní turistickou sezónou. Vyhnete se tak zbytečným frontám na úřadech a ušetříte čas.

Máte-li platný cestovní pas, zkontrolujte si, do kdy platí. Hodláte-li cestovat mimo Evropskou unii,  je cestovním dokladem platný cestovní pas, který musí mít platnost minimálně 6 měsíců po návratu. Aktuální informace ohledně pasových, vízových a zdravotních formalit naleznete na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí ČR pod odkazem: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html

Upozorňujeme, že dnem 26. června 2012 skončila možnost cestování dětí zapsaných v cestovních dokladech rodičů. Po tomto datu musí mít každý občan České republiky k vycestování do zahraničí vlastní cestovní doklad. Z tohoto důvodu doporučujeme včas požádat o vydání cestovního dokladu dítěti. K vycestování do států Evropské unie lze kromě cestovního pasu použít rovněž občanský průkaz.      Od 1. ledna 2012 lze požádat o vydání občanského průkazu také pro občany mladší 15 let.

×