Poznávací zájezdy – Mexiko – Yucatan

Mexiko - Yucatan

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky

Riviera Maya - Tulum - Cobá - Chichen Itzá - Saamal - Merida - Uxmal - Campeche - Palenque - Becán - Chicanná - Chetumal - Bacalar - Jezero 7 barev

16 denní pobytově-poznávací zájezd

1. den: odlet z Vídně do Cancunu (let s přestupem), transfer na hotel Barcelo Maya Grand 5* (Beach/Tropical/Colonial/Caribe), ubytování, večeře, 1. nocleh

2. den: volný den s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 2. nocleh.

3. den: volný den s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 3. nocleh.

4. den: volný den s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 4. nocleh.

5. den: volný den s programem all inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 5. nocleh.

6. den: snídaně, uvolnění pokojů o odjezd na 5 denní prohlídku oblastí Yucatánu a Chiapas V cca 8:00 odjezd od hotelu a návštěva mayského království v Tulumu, které bylo postaveno přímo na břehu Karibiku, po prohlídce odjezd do archeologického naleziště Cobá, jednoho z nejdůležitějších osídlení na Yucatanu. Království má historii cca 1400 let od předklasického až do post klasického období a je skryto v džungli. V Cobá je nejvyšší mayský chrám v Mexiku a to 42 metrů vysoký Nohoch Mul, budete obdivovat hřiště na rituální míčovou hru pelotu, uvidíte též zbytky mayské „Sac Be“ bíle cesty, které Mayové stavěli a propojovali tak mocenská centra na severním Yucatanu, následuje koupání v krásném cenotu v džungli. Bufetový oběd v restauraci na břehu jezera a poté transfer směrem do Chichén Itzá, po cestě možnost návštěvy indiánské vesničky v džungli, seznámení se s jejich způsobem života v přírodě. Noc v hotelu 3* v Chichén Itzá, 6. nocleh.

7. den: snídaně, ráno prohlídka Chichén Itzá (zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu. Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol - mayská observatoř. Po prohlídce následuje koupání v krásném přírodním cenotu Saamal spojené s obědem ve stylové haciendě. Poté návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tohoto proslaveného nápoje. Přejezd do Meridy, Ubytovaní v centru města, hotel 3* se snídaní, prohlídka Meridy, při které uvidíte pamětihodnosti z koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: Palác, který si nechal postavit španělský conquistador Francisko F. Montejo, druhou nejstarší katedrálu na americkém kontinentě San Ildefoncio z 16. století, Guvernérův palác a další, 7. nocleh.

8. den: snídaně, přejezd do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického naleziště, jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s  mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Přejezd do Campeche (centrum města na seznamu kulturního dědictví UNESCO), prohlídka centra města, které bylo několikrát dobito piráty, ubytování 3+* se snídaní, 8. nocleh.

9. den: snídaně, odjezd směr Palenque, odpoledne příjezd do archeologické zóny Palenque (UNESCO) a prohlídka tohoto starobylého města: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod „Chrámem nápisů“ v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Na úpatí hor a obklopeno bujnou džunglí vytváří toto místo atmosféru tajemna až mystična, mezi další významné stavby patří Chrám slunce, Chrám kříže či Královský palác. Po prohlídce krátký transfer do hotelu, ubytovaní v hotelu 3+* volný program, návštěva centra Palenque, 9. nocleh.

10. den: snídaně, brzy ráno vyrazíme na cestu do Becánu, který leží ve státě Campeche. Po příjezdu budete obdivovat majestátné chrámy a pyramidy tohoto kdysi mocného království, na téměř všechny chrámy a paláce se dá ještě vystoupat. Po krátkém transferu navštívíte království Chicanná, které v překladu z mayštiny znamená “Dům s hadími ústy”, toto království je postaveno ve stylu Chenes, který je charakteristický umístěním zoomorfních motivů – průčelí paláců je zobrazováno např. v podobě otevřeného chřtánu boha země nebo hada. V případě že bude uzavřeno naleziště Becán-Chicanná (zatím je stále zavřeno) navštívíme mayské království v Balamků , kde je zachovalá obří štuková plastika zobrazující motivy z mayské mytologie, následuje přejezd do Bacalaru, ubytování v hotelu 3* se snídaní u „jezera sedmi barev“ v Bacalaru, 10. nocleh.

11. den: snídaně, ráno návštěva „jezera sedmi barev“ video možnost výletu lodí po jezeře (není v ceně) , které je napájeno 3 cenoty a koupání v krásné lokalitě uprostřed jezera. Čas na oběd a poté přejezd přes Tulum do hotelu Grand Riviera Princess 5*, ubytování, pobyt na 4 noci s programem All inclusive, 11. nocleh.

12. den: volný den s programem All inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 12. nocleh.

13. den: volný den s programem All inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 13. nocleh.

14. den: volný den s programem All inclusive. Možnost fakultativních výletů (dle nabídky), 14. nocleh.

15.den: snídaně, uvolnění pokojů, odjezd na letiště v Cancunu, odbavení a odlet letem s přestupem do Vídně.

16.den: přílet do Vídně.

Akční nabídka.


Ceník
číslo zájezdu termín nocíCena na osobu
ME-23-9-70216.11.-01.12.1476.990
Vysvětlivky
zde
Nabídka fakultativních výletů - Paradise Island (cca 139 USD), Isla Holbox (cca 109 USD), Tulum-želvy-cenoty (cca 89 USD), Rio Lagartos (cca 139 USD), Temazcal (cca 89 USD), Mořské želvy a cenoty (cca 99 USD), projížďka lodí po "jezeře sedmi barev" (cca 15 USD).

Platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Vídeň - Cancun a zpět, 5x ubytování s all inclusive v hotelu Barcelo Maya Grand 5* (Beach/Tropical/Colonial/Caribe), 5 x ubytování na okruhu se snídaní ve 3*-4* hotelích dle programu, bufetový oběd v Cobá u jezera a vstupné a koupání v cenotu Choo Ha v Cobá, bufetový oběd v Haciendě Selva Maya a vstupné a koupání v cenotu Saamal, vstupné do tequilérie u Valladolidu a ochutnávka 4 druhů tequily, 4x ubytování s all inclusive v hotelu Grand Riviera Princess 5*, transfery letiště-hotel-letiště, profesionální průvodce (CZ/SK) během okružní jízdy, vstupné do všech archeologických nalezišť + lokální mayský průvodce na pyramidách, letištní taxy a palivové poplatky.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně pojištění storna a COVID-19 za 1990 Kč, spropitné řidiči/průvodci. Možnost transferu na trase Ostrava - letiště Vídeň a zpět za 1980 Kč.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*velice jednoduše vybavené objekty
**jednoduše vybavené objekty s účelným vybavením
***objekty střední kategorie se standardním vybavením
****objekty vyšší kategorie s velmi dobrým standardem
*****luxusní objekty s nadstandardem
×