Poznávací zájezdy – Portugalsko – Madeira

Madeira – Okruh ostrovem vůní

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky
video
VIDEO
mapa
MAPA
napsali
NAPSALI
NÁM

From: r.........z..........@volny.cz [mailto:r........@volny.cz]
Sent: Tuesday, June 11, 2019 7:37 AM
To: marted@marted.cz
Subject: poděkování

Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za zorganizování poznávacího zájezdu, který jsme strávili minulý týden na Madeiře díky Vaší cestovní kanceláři. Vše bylo skvěle zajištěné, žádný problém, žádná komplikace. Program byl sestaven optimálně, zkušený průvodce Kamil Novák i místní řidič Umberto, který nás vozil po ostrově, byli oba maximálně ochotní a vstřícní. Bonusem pak bylo báječné počasí :-). Díky tomuto všemu jsme si užili báječný týden a přivezli si z dovolené spoustu nádherných zážitků. Madeira nás okouzlila. Děkujeme a určitě budeme nabídky Vaší cestovní kanceláře sledovat i do budoucna. Ať se Vám daří, s pozdravem Z..... a P..... R............


From: j.......@email.cz
Sent: Wednesday, June 19, 2019 9:54 AM
To: marted@marted.cz
Subject: Poznávací zájezd Madeira

Ve dnech 31.5.-7.6.2019 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu na Madeiru. Přiznám se, že pro zájezd právě s vaší CK jsme se rozhodli také z toho důvodu, že jste nabízeli zajištění dopravy na letiště do Prahy a zpět, což proběhlo k naší plné spokojenosti. Zájezd samotný byl výborně připravený, ocenili jsme také mapky se zakreslením trasy našeho putování po Madeiře, pan Novák jako náš průvodce byl skvělý a s obrovskou znalostí všech míst, kudy nás provázel, program byl uzpůsoben i účastníkům starší generace, spokojenost rovněž s ubytováním a stravou. Zkrátka nej!!!! P...........


From: J...... V..........[mailto:J...................@seznam.cz]
Sent: Saturday, June 08, 2019 11:16 PM
To: marted@marted.cz
Subject: Re: Pokyny k odletu Madeira 31/5-7/6 (p.V..........)

Dobrý den,

chtěli bychom touto cestou moc poděkovat panu Kamilovi Novákovi za skvělou dovolenou, poznávací zájezd na Madeiře.

Zájezd byl výborně připravený, různorodý, pan Novák velice vstřícný, přátelský, program připravoval s ohledem na fyzické možnosti a dle přání nás zúčastněných. Chtěli bychom mu poděkovat i za neustálé vypravování a předávání poznatků o Madeiře a životě na ní během cest minibusem, i pěšího putování :-)

Panu Kamilovi Novákovi i Vaší cestovní kanceláři děkujeme a přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů a spokojené klienty.

J.......... a L..... V..........


Funchal – Camara de Lobos – Cabo Goral – Riviera Brava – Porto Moniz – Svatý Vincent – Camacho – Porto da Cruz - Balcoes - Pico dos Barcelos - Curral

Poznávací zájezd na 8 dní/7 nocí

1. den: odlet z Katowic na Madeiru, přílet na letiště Funchal, transfer na hotel, ubytování, 1. nocleh.

2. den: snídaně, dopoledne seznámení s okolím hotelu, relax u moře. Odpoledne navštívíme hlavní město ostrova Funchal – katedrála Se, vládní palác, tržiště, prohlídka výrobny madeirského vína, muzeum fotbalisty Cristiana Ronalda. Návrat na hotel, 2. nocleh.

3. den: okruh západní Madeirou – rybářská vesnice Camara de Lobos. Zdejší malebné zátoky uchvátily i Winstona Churchilla, který zde maloval obrazy. Poté budete pokračovat ke Cabo Girao, nejvyššímu mořskému útesu v Evropě a druhému nejvyššímu (589 m) na světě. Panoramatický výhled vás jistě uchvátí. Potom už budete stoupat směrem k náhorní plošině Paul da Serra (1400 m n.m.), kde si uděláte krátkou procházku podél levády k vodopádu, a tzv. 25 fontánkám. Následující zastávka bude vesnice Porto Moniz, známá svými přírodními vulkanickými bazény mezi lávovými pobřežními kameny, které lákají ke koupání. Pak podél severního pobřeží Madeiry do vesnice Svatý Vincent, kde se nachází sopečná jeskyně. Návrat do hotelu, 3. nocleh.

4. den: snídaně, volný den, možnost zakoupení fakultativního lodního výletu na ostrov Porto Santo, který je proslulý tím, že se zde nacházejí krásné písečné pláže. Alternativně možno zařadit turistiku – například krásnou levádu, která vede přímo z Funchalu, 4. nocleh.

5. den: snídaně, okruh východní Madeirou. Vaše putování začne v obci Camacha, která je střediskem košíkářství na Madeiře. Malebnou silnicí přes vesničku Santo da Serra pojedete do Portela, odkud je krásný výhled na severní pobřeží Madeiry, zejména přes Porto da Cruz na Orlí skálu. Další zastávkou bude Santana, kde dosud lidé žijí v tradičních trojúhelníkových domech s doškovou střechou. Poté se vydáte vyhlídkovou cestou přes Laurissilva les do Ribeiro Frio. Zde si uděláte krátkou procházku podél levády k Balcoes, jednomu z nejúžasnějších výhledů na Madeiře. Poté vyjedete až na druhý nejvyšší vrchol na ostrově Pico do Arieiro (1818 m n.m.). Budete-li mít štěstí, spatříte moře mraků pod vámi a nad hlavou modrou oblohu, 5. nocleh.

6. den: snídaně, volný den, možnost zakoupení fakultativního výletu za delfíny na replice lodi Kryštofa Kolumba Santa Maria. Alternativně výjezd lanovkou nad Funchal na Monte, kde se nachází několik nádherných tropických zahrad, 6. nocleh.

7. den: snídaně, odjezd do údolí jeptišek, které je obklopené vysokými horami. Předpokládalo se, že jde o sopečný kráter, nakonec se však ukázalo, že údolí vzniklo erozí, díky říčce protékající mezi skalisky. Řádové sestry sem utekly v 16. století před piráty. Nachází se v něm vesnička Curral das Freiras. Pohled z Eira do Serrado do údolí je prostě dech beroucí, stejně jako cesta vzhůru. Ze sedla absolvujeme sestup pěšky. Z vesničky si zas užijete pohled ze dna vzhůru, 7. nocleh.

8. den: snídaně, odjezd na letiště ve Funchalu, odbavení, odlet do Katowic.

Ubytování: 7 x v hotelu kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích se snídaní


Ceník
číslo zájezdu termín nocíL v 1/2
MD-24-5-70314.09.-21.09.725.490
Vysvětlivky
zde
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6.500 Kč.
Příplatek za večeře: 3.800 Kč/osoba/pobyt.
Možnost transferu Ostrava - letiště Katowice - Ostrava: 990 Kč/osoba.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Katowice – Funchal – Katowice, transfery letiště – hotel – letiště, okruhy minibusem a místní dopravou po ostrově dle programu, 7× ubytování se snídaní, průvodce po celou dobu zájezdu, letištní taxu a služby, bezpečnostní taxu a palivový poplatek.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění, vstupy do památek a objektů.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*velice jednoduše vybavené objekty
**jednoduše vybavené objekty s účelným vybavením
***objekty střední kategorie se standardním vybavením
****objekty vyšší kategorie s velmi dobrým standardem
*****luxusní objekty s nadstandardem
×