Poznávací zájezdy – Srí Lanka a Maledivy

Okruh Srí Lankou s pobytem na Maledivách

Typ zájezdu: Poznávací
Doprava: Letecky

„Okruh úchvatnou zemí, kde se zastavil čas, s následným pobytem v ráji“

12 denní pobytově-poznávací letecký zájezd

1. den: odlet z Prahy leteckou společností Emirates přes Dubaj do Colomba na Srí Lance.

2. den: v ranních hodinách přílet do Colomba, přivítání na letišti., následuje cesta do Dambully, která je od roku 1991 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO (rozlehlá izolovaná skála, ve které se ukrývá chrámový jeskynní komplex, kde jsou zobrazeny na stěnách i na stropě nejstarší fresky v celé zemi), po cestě návštěva sloního útulku Pinnawala. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: snídaně, návštěva královského města Polonnaruwy, historicky druhého hlavního města, kterého slávu ve 12. století pozdvihl král Parakramabahu I. Postavil velké budovy, naplánoval nádherné parky a své dílo korunoval výstavbou nádrže – tak velké, že dostala název „Parakamovo moře“. Archeologickému komplexu dominuje kamenný chrám se čtyřmi sochami Buddhy vytesaného z jednoho kusu kamene. Odpoledne transfer do Habarany, možnost jízdy na slonech. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: snídaně, návštěva skalní pevnosti Sigiriya, kterou postavil na vrcholku 200 m vysoké skály (377 m. n. m.) král Kasyapa v 5. století. Pevnost patří mezi největší zajímavosti na Srí Lance a je pokládána za osmý div světa. Na této pevnosti se odehrál příběh zrady a boje o moc, který můžete číst ze zbytku královského paláce a fresek dívčích postav, které patří mezi nejstarší nástěnné malby ostrova. Následuje přibližně hodinová cesta do Minneriya (národní park, kde žijí divocí sloni, buvoli, jeleni, medvědi a další nejrůznější druhy zvířat). Možnost projížďky jeepem. Cesta zpět na ubytování, večeře, nocleh.

5. den: snídaně, návštěva zahrady koření v Matale (zde si můžete nakoupit své oblíbené koření), poté odjezd do Kandy – posledního sinhálského hlavního města, nad kterým ční obrovská socha Buddhy, na vysočině obklopené svěží horskou zelení. V posvátném chrámu Buddhova zubu se ukrývá jeden ze čtyř zubů, které se našly po spálení ostatků Buddhy. Posvátné místo láká tisíce návštěvníků svou magickou atmosférou buddhistických symbolů a procesí, během kterých město voní santálovým dřevem, zdobí ho lotosové květy a zní rituální bubny. Večer návštěva kulturní show – Kandyjské tance. Ubytování v hotelu v Kandy, večeře, nocleh.

6. den: snídaně, cesta do Královské botanické zahrady Peradeniya, která byla založena v 13. století. Výlet k čajovým plantážím, návtěva továrny, ochutnávka čaje. Dále návštěva města přezdívaného „Malá Anglie“ – Nuwara Eliya, s typickými staroanglickými koloniálními budovami ve stylu britské vesnice na břehu jezera Gregory v blízkosti centrálního parku a golfového hřiště (říká se, že je jedno z nejlepších v Asii). Ubytování v hotelu v Nuwara Eliya, večeře, nocleh.

7. den: snídaně, dopoledne volno, transfer na letiště v Colombu, v podvečerních hodinách odlet leteckou společností Emirates do Malé na Maledivách, transfer lodí na Resort Paradise Island, večeře, nocleh.

8. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh. V rámci pobytu na Maledivách si můžete zakoupit výlety ze široké nabídky.

9. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

10. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

11. den: snídaně, volný den v resortu Paradise Island, večeře, nocleh.

12. den: snídaně, uvolnění pokojů do 12.00 hodin, v odpoledních hodinách transfer lodí na letiště v Malé a ve večerních hodinách odlet z Malé přes Dubaj s delším čekáním na přípoj do Prahy, který můžete na dubajském letišti využít k návštěvě množství Free shopů.

13. den: přílet do Prahy.


Ceník
číslo zájezdu termín nocíL v 1/2
SM-20-9-48325.04.-07.05.1063.140
PRODÁNO
SM-20-9-78310.10.-22.10.1063.140
Vysvětlivky
zde
Upozornění: platnost cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.
Konečná cena zahrnuje:
leteckou dopravu Praha – Dubaj – Colombo – Malé – Dubaj – Praha, 5× ubytování v hotelích 4* na Srí Lance s polopenzí, okruh autobusem po Srí Lance, česky/slovensky hovořícího průvodce na Srí Lance, 5× ubytování na Maledivách v hotelu 4* s polopenzí, lodní transfer Malé – Paradise Island – Malé, letištní taxu a služby, bezpečnostní taxu a palivový příplatek.
Konečná cena nezahrnuje:
komplexní pojištění včetně storna zájezdu za 990 Kč, fakultativní vstupy hrazené na místě: Sigirya (cca 30 USD), Polonnaruwa (cca 25 USD), Dambulla Rock Temple (cca 13 USD), Pinnawala (cca 20 USD), chrám Buddhova zubu (cca 10 USD), Kandy – botanická zahrada (cca 12 USD), jízda na slonech (cca 30 USD), Kandyjské tance (cca 5 USD), Jeep Safari Minneriya (cca 50 USD). Vízum na Srí Lanku 900 Kč/osoba.

VYSVĚTLIVKY

Lřádné lůžko ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém pokoji
B, Tbalkon, terasa
MSmořská strana
PDpřistýlka pro osobu nad uvedený věk (6, 10, 12, … 18)
L(12)řádné lůžko pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(6)přistýlka pro dítě do 6 let (5,99 let)
P(10)přistýlka pro dítě do 10 let
(9,99 let)
P(12)přistýlka pro dítě do 12 let
(11,99 let)
P(18)přistýlka pro dítě do 18 let
(17,99 let)
1/2pokoj, studio nebo apartmán dvoulůžkový
1/3pokoj, studio nebo apartmán třílůžkový
1/4pokoj, studio nebo apartmán čtyřlůžkový
AP …apartmán s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
AS …apart-studio s počtem lůžek
(2, 3, 4 …)
S …studio s počtem lůžek (2, 3)
MEZ …mezonet s počtem lůžek (2, 3 …)
*jednoduše vybavené objekty
**objekty s účelným vybavením
***objekty vyšší střední kategorie
****objekty s velmi dobrým standardem
*****luxusní hotely s nadstandardem
×